Jak sama nazwa wskazuje „wodzirej” to osoba , która „wodzi rej”, a więc góruje nad innymi, ma przewagę, wiedzie prym. Dosłowne znaczenie nieco jednak odstaje od obiegowej opinii, jaka przez lata przywarła do wodzirej. Jeszcze nie tak dawno była to osoba, która przewodziła w tańcach na balach, weselach i zabawach. Obecnie najczęściej spotkać można wodzirejów na weselach, często łączą ten fach z zawodem dj’a. Jego głównym zadaniem współcześnie jest zabawiać gości, zachęcać do wyjścia na parkiet, do brania udziału w konkursach podczas wydarzenia, czy zapowiadać atrakcje. Wodzirej na wesele czy Konferansjer na wesele są to bardzo zbliżone do siebie role jaką pełnią Dj/e na weselach łącząc obydwie funkcje. 

Jaką rolę odgrywa wodzirej / konferansjer na weselu?

Jego głównym zadaniem jest zrealizowanie marzeń Młodej Pary o wybornej zabawie, najlepiej do białego rana. To postać, która dodaje każdemu wydarzeniu kolorytu i dynamiki. Warto zadbać, aby przybył wodzirej / konferansjer na wesele. Zajmie uwagę Gości i zachęci do zabawy. Przedstawi porządek wydarzeń i będzie dbał o zachowanie ich następstw zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.Zatrzyma Gości na chwile uroczystych toastów. Zapowie niespodzianki kulinarne. Zadba o zabawny i kulturalny przebieg oczepin. To nieoceniony, dyskretny pomocnik, który będzie czuwał nad dobrą zabawą i wyśmienitym samopoczuciem wszystkich zebranych.

Razem czy osobno?

Doskonałym rozwiązaniem dla Młodej Pary jest sytuacja, w której jedna osoba łączy dwie role. Wodzirej / Konferansjer i dj na wesele w jednej osobie to doskonałe rozwiązanie nie tylko pod kątem ekonomicznym ,ale także logistycznym. Współpraca dwóch różnych osób, często widzących się po raz pierwszy tuż przed weselem, może nie przebiec tak gładko i pomyślnie, jak życzyłaby sobie tego Para Młoda. Jeśli jest to jedna osoba, pełniąca dwie funkcje, może zaplanować dokładnie układ całej zabawy, spełniając przy tym szczególne wymagania małżonków – np. opracowując indywidualnie dopasowaną listę, określając rodzaj zabaw na oczepinach. Należy być jednak ostrożnym. Tylko doświadczenie zagwarantuje dobrą zabawę. Zachęcam do zapoznania się z opiniami moich Klientów oraz z wydarzeń, w których brałem udział zawodowo w Poznaniu, Warszawie oraz różnych regionach kraju. Jestem doświadczonym wodzirejem / konferansjerem oraz dj’em.