DJ na ślubie – oprawa muzyczna ceremonii i wesela

DJ na ślubie – oprawa muzyczna ceremonii i wesela

Przyszłe Pary Młode organizujące swoje wesele prędzej czy później muszą stanąć przed dylematem: wybrać zespół, czy DJ-a? Ten drugi wybór zyskał o wiele większe grono zwolenników. Nic w tym dziwnego – DJ może grać bez przerwy i często ma nieograniczony repertuar. Nie wszyscy lubią też znane piosenki w wersji odtwarzanej przez inną kapelę – wolą słuchać ich w oryginale. Nie ma ani grama prawdy w stwierdzeniu, że zespół łapie lepszy kontakt z publicznością. W dobie bezprzewodowych mikrofonów DJ może być równie dobrym konferansjerem, co lider zespołu. Co jeszcze warto wiedzieć o oprawie muzycznej oferowanej na weselu przez DJ-a? Sprawdźmy!

Niezapomniana muzyka na ślubie

DJ, jak już wspomnieliśmy, oferuje nieograniczony repertuar muzyczny. Dzięki temu może zaoferować dobrą zabawę zarówno seniorom przy hitach z lat 60., jak i młodzieży słuchającej współczesnej muzyki. W trakcie imprezy obserwuje, jaka muzyka ściąga gości na parkiet i na bieżąco dostosowuje ją do gustów uczestników zabawy. Zespół zazwyczaj przygotowuje repertuar składający się z kilkudziesięciu piosenek, które po północy zaczynają się powtarzać. Rzadko jest też możliwość zamówienia konkretnej piosenki np. z dedykacją dla Pary Młodej. Oprawa muzyczna ceremonii ślubnej w przypadku korzystania z usług DJ-a jest elastyczna i nawet w ostatniej chwili da się zmienić planowaną playlistę. Profesjonalny DJ gra to, przy czym chcą bawić się goście weselni, a nie to, co akurat na ten wieczór przygotował.

DJ na ceremonię zaślubin

Jeśli dobrze się zastanowimy, okazuje się, że muzyka w dniu ślubu towarzyszy nie tylko zabawie podczas wesela. To też cichy akompaniament podczas błogosławieństwa rodziców, muzyka w trakcie mszy lub ceremonii w urzędzie (lub plenerze), powitanie gości czy przerwy na jedzenie na weselu. Profesjonalny DJ na wesele obsłuży każdą z części imprezy. Pamiętaj, że oprawę muzyczną w kościele czy urzędzie należy uprzednio uzgodnić z księdzem/mistrzem ceremonii – nie zawsze wyrażają na to zgodę.

Romantyczna muzyka na weselu

O ile zespoły odtwarzają na weselach głównie polskojęzyczne utwory, o tyle DJ może zagrać hity we wszystkich językach świata. Możecie więc być pewni, że uda się zatańczyć do romantycznych hitów w różnych stylach muzycznych, a nawet muzyki filmowej.

DJ pomoże Wam też w przygotowaniu pierwszego tańca Pary Młodej, który symbolicznie rozpoczyna imprezę. Z pewnością doradzi Wam wybór piosenki, jeśli będziecie tego potrzebować, ale też specjalnie dla Was stworzy mix utworów, gdy przyjdzie Wam do głowy nietypowy pierwszy taniec, np. zaczynający się od romantycznego walca i przechodzący w spektakularne show z choreografią z teledysków. Z doświadczonym DJ-em każda wymarzona oprawa ceremonii ślubnej jest możliwa!

DJ i konferansjer w jednym

Weselny DJ z doskonałą muzyką to jednak nie wszystko, o czym marzą Młode Pary. Większość z nich chce też, aby dana osoba okazała się świetnym prowadzącym daną imprezę. Profesjonalny DJ szybko łapie dobry kontakt z gośćmi weselnymi, potrafi ich rozbawić i zachęcić do zabawy. To też osoba mająca nietuzinkowe pomysły na zabawy oczepinowe, które będą niezapomnianym przeżyciem. Doświadczony DJ dba o wszystkie tradycje ślubne i weselne, ale też jest otwarty na Pary Młode, które chcą, by ich uroczystość miała nieszablonowy charakter.

Kiedy podpisać umowę z DJ-em?

Odpowiedź jest prosta: jak najszybciej! Najlepsi DJ-e w sezonie ślubnym są dosłownie rozchwytywani. Jeśli będziecie zwlekać z podpisaniem umowy, może okazać się, że wybrany przez Was DJ nie będzie dostępny w dniu Waszego ślubu. Podczas podpisywania umowy ustalcie wszystkie szczegóły współpracy, aby później dokonywać niewielkich korekt. Im więcej spraw związanych z organizacją uroczystości spadnie Wam później na głowę, tym bardziej prawdopodobne, że zapomnicie o przekazaniu mu ważnych dla Was informacji. Dlatego nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę.