124

Oprawa muzyczna i wizualna wesela, czyli kilka słów o nagłośnieniu oraz oświetleniu

Jeśli czeka Cię wybór DJ-a na wesele lub jesteś na etapie porównywania różnych ofert i zastanawiasz się, skąd bierze się cena za prowadzenie imprezy, musisz wiedzieć, że podejmując współpracę z DJ-em wodzirejem płacisz nie tylko za obsługę muzyczną. Praca DJ-a opiera się przede wszystkim na profesjonalnym sprzęcie nagłośnieniowym i oświetleniowym, dzięki któremu wesele ma szansę stać się niezapomnianą imprezą.

Jakość granej muzyki, jak również dopasowane do niej światła mają ogromne znaczenie dla klimatu wesela. Wyobraź sobie, że na przyjęciu brakuje tych dwóch ważnych elementów. Niestety, ale nawet najlepsza konferansjerka nie będzie w stanie uratować sytuacji. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór profesjonalnego DJ-a, który zapewni wszystkim gościom muzyczne i wizualne doświadczenia najwyższej jakości.

Nagłośnienie na weselu – muzyczny arsenał DJ-a

Przyjazd DJ-a na wesele to niemała wyprawa. Wozi on ze sobą cały profesjonalny muzyczny dobytek, w który cały czas inwestuje. Na szereg urządzeń DJ-a składają się m.in.:

  • Kolumny – posiadają wzmacniacze i przetworniki, dzięki którym są one w stanie wydobywać ogromną moc. Dzięki temu sprawdzają na wszelkiego typu imprezach: na weselach, w klubach, a nawet na estradzie. 
  • Subwoofer – pozwala na uzyskiwanie niskich tonów, które brzmią fantastycznie! Można do niego podłączać kolejne subwoofery, a także głośniki pasywne szerokopasmowe, które fantastycznie wzmacniają dźwięk. 
  • Mikser – to urządzenie, które bardzo przydaje się podczas wesel i jest podstawowym wyposażeniem każdego DJ-a. Pozwala nie tylko na miksowanie dźwięków, ale również na wzmacnianie i korygowanie ich, co zapewnia najwyższą jakość granych utworów. 
  • Konsoleta – to właśnie na niej w dużej części opiera się praca DJ-a. Można ją połączyć z komputerem. Ma mnóstwo ciekawych funkcji i rozwiązań, które umożliwiają urozmaicenie muzyki. Jest w pełni multimedialnym odtwarzaczem, mającym możliwość odczytu muzyki z wielu różnych rodzajów źródeł. Oddaje też do dyspozycji bogatą bazę efektów dźwiękowych.
  • Mikser – oferuje niesamowitą jakość brzmienia oraz bardzo dużo funkcji dźwiękowych.
  • Laptop – to nieodzowny element wyposażenia każdego DJ-a. Pozwala na połączenie się z innymi urządzeniami oraz sterowanie nimi jeszcze szybciej i lepiej. 

Oświetlenie dynamiczne – idealnie dopasowane do muzyki

Oświetlenie dynamiczne parkietu to nic innego jak rampy oświetleniowe składające się z kilku ruchomych głów sterowanych w rytm muzyki. Obok oświetlenia dekoracyjnego, rampy ze światłami dynamicznymi tworzą znakomite tło dla bawiących się na parkiecie. Nie tylko zaaranżują odpowiedni klimat na sali weselnej, ale również zachęcą wszystkich gości do tańca. Programy świetlne zostają dopasowane do repertuaru muzycznego granego na konkretnym weselu. 

Dzięki nowoczesnej technologii przestrzeń taneczna nabiera niezwykłego wyglądu, a w połączeniu z muzyką pozwala na osiągnięcie niebywałych efektów audiowizualnych. DJ jest w stanie nie tylko dostosować światła do muzyki, ale również regulować ich natężenie oraz barwy. To niesamowity dodatek, który ubarwi całą zabawę: od pierwszego tańca aż po oczepiny. A film i zdjęcia z wesela będą wyglądały bajecznie!

DJ, czyli człowiek orkiestra

Jak widać, praca DJ-a to nie tylko świetna zabawa, ale również ciężka praca. Każde wesele, czy też inna impreza okolicznościowa wymaga skrupulatnego przygotowania. Oprócz znajomości aktualnych trendów muzycznych, wyczucia rytmu i słuchu muzycznego ważny jest również odpowiedni sprzęt muzyczny, ale i oświetleniowy. Dopiero połączenie tych wszystkich elementów pozwali osiągnąć imponujący efekt oraz fantastyczny klimat podczas zabawy weselnej.