Wodzirej i DJ na wesele Poznań i okolice - Wielkopolska | DJ Jerzman

Jak zadbać o dźwięk i oświetlenie na weselu lub imprezie firmowej?

Całonocna zabawa na dużej, zorganizowanej imprezie kojarzy się przede wszystkim z dobrą muzyką. Jednak często goście nie zwracają większej uwagi na to, że atmosferę zabawy podkręcają odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie. Rola tych urządzeń jest nie do przecenienia: nikt nie wyobraża sobie letniej dyskoteki bez „kolorofonu” czy romantycznych przytulańców bez nastrojowego i nieco przygaszonego oświetlenia, a głośna muzyka z trzaskami i szumami z głośników przepłoszy z parkietu nawet najbardziej zagorzałych wielbicieli tańca. Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej o najlepszym sprzęcie dźwiękowym i oświetleniowym na imprezy firmowe i wesela.

Najlepszy sprzęt dźwiękowy i oświetleniowy na imprezy firmowe

Jeśli Twoją imprezę firmową lub wesele ma poprowadzić profesjonalny DJ, z pewnością dysponuje on odpowiedniej jakości sprzętem. Ja jako doświadczony DJ używam wyłącznie sprzętu od renomowanych producentów. Wybrałem m.in. POL-AUDIO DJT 3000 AK to w pełni profesjonalny, aktywny zestaw nagłośnieniowy PA o łącznej mocy 3000 watów. System słupkowy DJT 3000 AK składa się z dwóch średnio-wysokotonowych kolumn głośnikowych SAT93T oraz aktywnego i pasywnego subwoofera SWB 115-1200 ND.

Jeśli chodzi o oświetlenie, w swojej pracy wykorzystuję platformę American DJ my DMX 3.0 umożliwiającą stworzenie wyjątkowego show oświetleniowego. Mam ruchomą głowicę LED o mocy 75 W (Chauvet DJ Intimidator Spot 260) oraz listwę LED wyposażoną w 24 mocne diody RGBWA-UV (Light4me Spectra Bar 24x6W RGBWA-UV). Dzięki tym sprzętom mogę zapewnić doskonałe oświetlenie na imprezy firmowe, wesela i inne imprezy i na każdej z nich osiągnąć efekt „wow”!

 

 

Profesjonalne dźwięki i oświetlenie na weselu

Dobry dźwięk i porywające do zabawy oświetlenie ma też ogromne znaczenie na weselu. Pary Młode, które decydują się na współpracę z danym DJ-em, powinny zawczasu upewnić się, czy dysponuje on odpowiednim sprzętem. Świetna playlista nie uratuje imprezy, na której nad parkietem będą jasnym światłem świecić zwykłe żarówki, a jakość dźwięku będzie powodować dzwonienie w uszach nawet najmniej wrażliwych na nieczyste dźwięki osób. Jeśli w danej sali weselnej znajduje się dodatkowe oświetlenie i nagłośnienie, warto poinformować o tym swojego DJ-a – da mu to możliwość zrobienia jeszcze większego show. Zamiast zastanawiać się, jakie nagłośnienie na wesele wybrać, nawiąż współpracę z dobrym DJ-em, który wszystkim zajmie się za Ciebie!

Oświetlenie imprezy firmowej

Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie imprezy firmowej okazuje się bardzo ważne w przypadku jej organizowania w sali restauracyjnej lub hotelowej, które delikatnie mówiąc, nie słyną z najlepszej akustyki. Wtedy skorzystanie z pomocy osoby zajmującej się techniką dźwięku na eventy może okazać się kluczowe i przesądzić o powodzeniu imprezy – zwłaszcza wtedy, gdy gośćmi są klienci, współpracownicy lub… konkurencja firmy. Oprawa, która nie zrobi odpowiedniego wrażenia, może negatywnie wpłynąć na jej wizerunek. Co gorsza – niewyraźny dźwięk sprawi, że wypowiadane komunikaty nie będą słyszalne dla uczestników imprezy.

Profesjonalne oświetlenie imprezy firmowej, a jej klimat

Z usług osoby profesjonalnie zajmującej się nagłośnieniem i oświetleniem imprez warto skorzystać też po to, by osiągnąć zamierzony klimat danej imprezy. Wygląd zwykłego parkietu, dzięki właściwemu oświetleniu można zmienić tak, by natychmiast kojarzył się z bankietowym Christmas Party lub odwrotnie – szaloną letnią dyskoteką. Warto pamiętać, że typ oświetlenia można w każdej chwili zmienić, a co za tym idzie, zmieniać też klimat i charakter imprezy. Odpowiednie oświetlenie „pokieruje” gośćmi podczas imprezy. Stanie się dla nich wyraźnym sygnałem, kiedy należy się skoncentrować na prowadzącym, a kiedy można wyjść na przerwę i najważniejsze – kiedy ruszyć na parkiet!