49058185_2646629135362314_4342978764011995136_o

TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec w 2018 roku

Dla wielu par młodych pierwszy taniec jest jednym z najważniejszych punktów wesela. Często przygotowują się do niego miesiącami, by pięknym widowiskiem olśnić przybyłych gości. Kluczową rolę podczas tego występu odgrywa wybrany utwór.

Zobaczcie, do jakich utworów pary tańczyły najchętniej w 2018 roku. Dowiedzcie się, czym kierować się podczas wyboru piosenki i co zrobić, by wypaść na parkiecie jak najlepiej. Chcecie poznać wskazówki dotyczące pierwszego tańca? Zapraszamy do lektury!

Kurs tańca – czy warto?

3 minuty – tyle przeciętnie trwa pierwszy taniec. Czy warto dla tych kilku chwil zapisywać się na specjalny kurs? Oczywiście! Jeśli to sprawi, że poczujecie się lepiej, nie ma co się wzbraniać. Nauczyciel pomoże Wam stworzyć układ do wybranego utworu. Będziecie go mieli szansę przećwiczyć tyle razy, ile będzie to koniecznie, czyli do czasu, aż poczujecie się pewnie. Bez obaw, taniec przygotowany przez choreografa nie jest trudny i nie zawiera zaawansowanych elementów.

Dla wielu par jest to jednak dodatkowy stres. Snują najczarniejsze scenariusze: co będzie, jeśli pomylą kroki, czy pan młody nadepnie na suknię pani młodej lub, co gorsza, wywrócą się podczas obrotów. Wtedy temat warto potraktować ze spokojem i bez zbędnych nerwów. Zróbcie to po swojemu – tak, byście to Wy czuli się jak najlepiej. Wybierzcie swoją ulubioną piosenkę i zatańczcie do niej tak, jakby nikogo nie było wokół. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na utwór na pierwszy taniec, sprawdźcie koniecznie TOP 10 najpopularniejszych utworów w 2018 roku, które może zagrać dla Was DJ na weselu.

Lista TOP 10 utworów na pierwszy taniec

  • Ed Sheeran – Perfect

Na pierwszym miejscu zdecydowanie plasuje się Ed Sheeran ze swoją piosenką „Perfect”. To absolutny hit wśród utworów na pierwszy taniec. Czy trzeba komuś tłumaczyć dlaczego? Nastrojowy, piękny, wzruszający. Po prostu trzeba go usłyszeć.

  • Jasmine Thompson – Willow

Choć nie jest to nowy kawałek, pary wciąż bardzo chętnie go wybierają. Delikatny, ale przy tym rytmiczny – nawet najprostszy pierwszy taniec z taką muzyką będzie naprawdę efektowny.

  • Paweł Domagała – Weź nie pytaj

Pierwszy utwór w języku polskim w tym zestawieniu. Jego tekst jest bardzo poruszający i idealnie wpisuje się w klimat pierwszego tańca. Para kołysząca się na parkiecie w rytmie piosenki Domagały na pewno wzruszy wszystkich gości.

  • Whitney Houston – I have nothing

Klasyk, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Romantyczny utwór pozwoli parze młodej poczuć się na parkiecie wyjątkowo. 

  • Anna Karwan – What the world needs now

Cover słynnego utworu wykonany przez polską wokalistkę sprawdzi się idealnie, jako podkład muzyczny do walca wiedeńskiego. Piękna piosenka o miłości wprowadzi wszystkich gości w klimat wesela.

  • Goo Goo Dolls – Iris

Kolejny wzruszający klasyk i utwór wielu par młodych. Elektryzujący wokal sprawia, że piosenka jest bardzo klimatyczna – wprost wymarzona na pierwszy taniec podczas wesela.

  • Ed Sheeran – Perfect Duet (with Beyonce)

Nieco zmieniona wersja utworu Eda Sheerana, tym razem wykonywanego z Beyonce. Pięknie brzmiący duet podkreśli wyjątkowy charakter pierwszego tańca, jak i całego wesela.

  • John Legend – All of me

Ten utwór od kilku dobrych lat nie schodzi z TOP 10 najpopularniejszych piosenek wybieranych na pierwszy taniec. Nie ma się czemu dziwić. Głęboki, męski wokal połączony z pianinem to zestawienie, które u niejednej osoby wywoła łzy wzruszenia.

  • Black – Wonderful Life

Czy jest ktoś, kto nie zna tego kawałka? Melodyjny, rytmiczny, a do tego romantyczny – po postu wymarzony na pierwszy taniec. 

  • Righteous Brothers –  Unchained Melody (Ghost)

Motyw muzyczny znany z pięknego filmu „Uwierz w ducha” chwyta za serce i porywa do tańca od wielu lat. Popularność utworu nie słabnie – pary go uwielbiają. 

Efekty specjalnie podczas pierwszego tańca

Jeśli chcecie, by Wasz pierwszy taniec pozostał w pamięci gości na długo, zadbajcie o odpowiednią oprawę wizualną. Ostatnio na popularności zyskał tzw. „taniec w chmurach”. Ciężki dym pięknie unosi się nad podłogą, tworząc bajkową atmosferę. Zastępuje powoli ciekawą, ale ze względów bezpieczeństwa wycofywaną ideę tańca wśród baniek mydlanych. Ze względu na śliską podłogę sale weselne coraz częściej rezygnują z takiej atrakcji.

Bardzo ważną rolę zarówno w czasie pierwszego tańca, ale również całego wesela odgrywa także klimatyczne oświetlenie, które bardzo często w swojej ofercie posiadają DJ-e. O tym jednak przeczytacie więcej w kolejnym wpisie.

Pierwszy taniec to Wasz taniec

Bez względu na to, czy swój pierwszy taniec będziecie przygotowywali miesiącami, czy postawicie na występ spontaniczny, bez zaplanowanej choreografii, z pewnością będzie to piękna i wyjątkowa chwila. Wybierając do tego szczególną dla Was piosenkę sprawicie, że pozostanie w Wasze pamięci do końca życia. Możecie zdecydować się także na któryś z przedstawionych wyżej utworów. Każdy z nich idealnie sprawdzi się na pierwszy taniec.

Powodzenia w przygotowaniach!