TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec w 2021 roku

 TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec w 2021 roku

Czas podsumować miniony rok i wyłonić TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec! Wśród topowych kawałków nie brakuje oczywiście nieśmiertelnych klasyków, a także hitów muzyki współczesnej czy polskich ballad. Co zatem kryje w sobie tegoroczne podsumowanie? Sprawdźcie sami!

Pierwszy taniec – jaką piosenkę wybrać?

Pierwszy taniec to moment w trakcie wesela, do którego wiele par młodych przygotowuje się nawet przez kilka miesięcy, by w tym wielkim dniu zatańczyć go przed najbliższymi. Nic dziwnego, że potrafi być dla nowożeńców odrobinę stresujący. Warto więc stworzyć do niego taką oprawę, która sprawi, że pierwszy taniec będzie dla Was niezapomnianą chwilą. Właśnie dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej piosenki. Takiej, która chwyci Was za serce. Jeśli nie macie jeszcze utworu na pierwszy taniec, sprawdźcie TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec w 2021 roku.

To prawdziwe hity, które były grane przez DJ-ów na wesele w całej Polsce!

Jakie piosenki pary młode wybierały na pierwszy taniec w 2021 roku?

1. Jessie Ware – Say You Love Me

To niekwestionowany hit wśród piosenek na pierwszy taniec. Potwierdzi to każdy DJ na wesele! Był to jeden z najpopularniejszych kawałków w 2021. Nie jest to jednak żadnym zaskoczeniem, ponieważ pojawił się on również w TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec w 2020 roku. Być może ten chwytający za serce utwór o miłości znajdzie się również w przyszłorocznym podsumowaniu? Kto wie?!

2. Sobel – Wyglądasz Tak Pięknie

Sobel to artysta, który w krótkim czasie zyskał naprawdę ogromną popularność. Na swoim koncie ma wiele piosenek o miłości, ale ta chwyta za serca pary młode w szczególności. Polska ballada młodego wokalisty była grana przez niejednego DJ-a na wesele w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i innych miastach Polski!

3. John Legend – Wild (feat. Gary Clark Jr.)

John Legend to niekwestionowany mistrz romantycznych i wzruszających utworów. Po „All of Me” i „You & I” przyszedł czas na piosenkę „Wild”, która w ubiegłym roku rozkochała w sobie pary młode. Marzy się Wam pierwszy taniec pełen zmysłowości? Ten utwór będzie idealny!

4. Zbigniew Wodecki – Oczarowanie

„Oczarowanie” to piosenka, która łączy pokolenia. Znają ją młodzi, ich rodzice, a także dziadkowie. Pierwszy taniec w rytmie tego kultowego utworu Zbigniewa Wodeckiego wzrusza więc podwójnie, a nawet potrójnie. Jeśli chcecie oczarować gości weselnych swoim tańcem, wybierzcie właśnie ten utwór!

5. André Rieu – The Second Waltz

To przepiękny walc rosyjskiego kompozytora Dymitra Szostakowicza w interpretacji André Rieu. W minionym roku utwór ten przeżył prawdziwy renesans. Nic dziwnego, idealnie wpisuje się w klimat pierwszego tańca! Jeśli marzycie o zatańczeniu walca na swoim weselu, koniecznie przesłuchajcie ten utwór!

6. Luka Rosi – A Ty Bądź (Cover by the Dziemians)

The Dziemians to duet, który na swoim koncie ma kilka hitów oraz wiele coverów popularnych piosenek. Jednym z najchętniej słuchanych jest cover kawałka „A Ty Bądź”, wykonany w balladowym klimacie. W 2021 roku ten utwór był grany przez DJ-ów na wesele podczas pierwszego tańca naprawdę wiele razy!

7. Lady Gaga – Is That Alright?

Lady Gaga to prawdziwa królowa miłosnych ballad, co pokazała również w kawałku „Is That Alright?”. To bajeczny utwór, który – podobnie jak inne piosenki ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Narodziny Gwiazdy” – jest niezwykle poruszający i emocjonalny.

8. Jon Boden, Sam Sweeney & Ben Coleman – How Long Will I Love You

To znany z kultowego filmu „Czas na miłość” utwór, który jest bardzo klimatyczny i nastrojowy. Jeśli chcecie uniknąć wyuczonej choreografii podczas Waszego pierwszego tańca, ta piosenka będzie wprost idealna do niespiesznego bujania się na parkiecie.

9. Frank Sinatra – I Love You Baby

Na tej liście nie mogło zabraknąć oczywiście niepowtarzalnego przeboju wszech czasów, który w minionym roku przeżył swój ponowny rozkwit jako utwór na pierwszy taniec, co potwierdzi każdy DJ na wesele! Żwawy, dynamiczny, a jednocześnie romantyczny kawałek to idealny podkład muzyczny do cza-czy.

10. Meghan Trainor – Like I’m Gonna Lose You (feat. John Legend)

Podsumowanie TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec w 2021 roku zamyka wzruszający utwór „Like I’m Gonna Lose You”. Choć nie jest to nowy kawałek, pary młode bardzo chętnie wybierają go na pierwszy taniec. Idealnie wpisuje się w klimat weselny!