dj na wesele poznań forum

TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec w 2019 roku

Można śmiało powiedzieć, że wesele to uroczystość, która kręci się wokół tańców i zabawy, a więc także wokół muzyki. Stanowi ona oprawę całego przyjęcia i nadaje mu wyjątkowości. Towarzyszy nowożeńcom również podczas pierwszego tańca, który dla wielu par jest najważniejszym momentem wesela. 

Wybór piosenki na pierwszy taniec pada zwykle na utwory o miłości, wprowadzające na parkiet nastrojowy, wręcz magiczny klimat. Nie jest to jednak regułą. Są pary, które wolą jednak szybkie i rytmiczne piosenki. Wybór jest naprawdę ogromny! Bierzecie niebawem ślub i zastanawiacie się, na jaki kawałek się zdecydować? Sprawdźcie, jakie piosenki pary młode wybierały najczęściej na pierwszy taniec w 2019 roku. Zdradzamy, że były wśród nich nie tylko hity ostatnich lat, ale również ponadczasowe przeboje. Zapraszamy do lektury!

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec

1. Chris Norman & Suzi Quatro – Stumblin’ In

Dla niektórych może wydać się to zaskoczeniem, ale jedną z najchętniej wybieranych piosenek na pierwszy taniec w 2019 roku był właśnie ten wyjątkowy utwór z 1978 roku. Kawałek, który podbił serca zakochanych na całym świecie, dzisiaj wraca ze zdwojoną siłą, a narzeczeni coraz częściej decydują się, by to właśnie on stał się akompaniamentem do ich pierwszego tańca. Co ciekawe, nie jest to typowo romantyczny utwór. Ta rytmiczna piosenka z pewnością przyciągnie uwagę par, które szukają szybszych kawałków w miłosnym klimacie. 

2. Ed Sheeran – Perfect

Piosenka, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wzruszający utwór i piękna opowieść o miłości, czyli idealny kawałek na pierwszy taniec. Jest jakby napisany z myślą właśnie o tym wydarzeniu, ponieważ sam wokalista śpiewa w nim o tańcu dwójki osób do ich ulubionej piosenki. Taki utwór z pewnością spodoba się parom, które preferują wolniejsze i bardziej romantyczne kawałki do bujania na parkiecie.

3. Kortez – We dwoje

To piękny w swojej prostocie utwór, który ujmuje swoją nastrojowością. Nie trzeba przecież fajerwerków, by stworzyć wyjątkowy i przede wszystkim swobodny pierwszy taniec. Jeśli nie chcecie tworzyć skomplikowanych układów, które będą spędzały Wam sen z powiek, ta piosenka na pewno okaże się idealnym wyborem. W minionym roku wybrało ją bardzo wiele par (podobnie zresztą jak w roku 2018). Przypadnie do gustu szczególnie osobom, które chcą wypaść na parkiecie jak najbardziej naturalnie.

4. Paweł Domagała – Weź nie pytaj

W TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec nie mogłoby zabraknąć również tego utworu. Paweł Domagała ze swoim kawałkiem „Weź nie pytaj” to hit wesel zarówno 2018, jak również 2019 roku. Ta piosenka zachwyca i wzrusza ze względu na piękny tekst, a do tego świetnie nadaje się do tańca z uwagi na swoją rytmikę. Na pewno w wyjątkowy sposób uświetni Wasz pierwszy taniec i wprowadzi na parkiet wyjątkowy nastrój.

5. Jasmine Thompson – Willow

Wracamy do przebojów anglojęzycznych! Choć być może dla niektórych ten utwór nie jest znany, to bez wątpienia po jednym przesłuchaniu od razu zapada w pamięć. Subtelny, kobiecy głos w połączeniu z pięknym tekstem i wzruszającą muzyką to idealne zestawienie na pierwszy taniec. Utwór sprawdzi się w przypadku narzeczonych, które marzą o zatańczeniu walca na swoim weselu. Przy takiej oprawie Wasz taniec na pewno będzie wyjątkowy.

6. Christina Perri – A Thousand Years

To piosenka, która idealnie wpisuje się w klimat weselny i doskonale pasuje do choreografii pierwszego tańca – zwłaszcza walca wiedeńskiego. To jeden z najbardziej eleganckich tańców, w którym rządzi płynność oraz dostojne ruchy. Z kolei romantyczny charakter tego utworu z pewnością wywoła wzruszenie u wszystkich gości. Jeśli chcecie podkreślić nastrój tej wyjątkowej chwili, jaką jest pierwszy taniec, utwór Christiny Perri będzie idealnym wyborem dla Was.

7. Whitney Houston – I Have Nothing

W repertuarze Whitney Houston znaleźć można mnóstwo pięknych i poruszających utworów o miłości. Jednym z nich jest właśnie „I Have Nothing”, czyli klasyk wśród piosenek na pierwszy taniec. Narzeczeni od lat chętnie decydują się na wybór właśnie jego na pierwszy taniec. Nie inaczej było w ubiegłym roku! Silny głos wokalistki, wzruszająca melodia, pełen emocji tekst oraz Wasz wyjątkowy taniec to mieszanka idealna, która poruszy wszystkich gości. Album, na którym znalazł się ten utwór, sprzedał się w 42 milionowym nakładzie, co potwierdza wyjątkowość piosenki „I Have Nothing” z filmu Bodyguard.

8. Celine Dion – The Power of Love

Kolejna wyjątkowa postać w świecie muzyki, która również stworzyła wiele romantycznych i wzruszających utworów. W tym roku na parkietach sal weselnych podczas pierwszego tańca królował kawałek „The Power of Love”. To ponadczasowa piosenka, która poruszy absolutnie każdego. Z pewnością zbuduje niezwykłą atmosferę w trakcie wesela.

9. Elton John – Your Song

I znowu klasyk! Choć utwór ma już 50 lat, cały czas pozostaje aktualny. Pięknie opowiada o miłości i wzrusza niepowtarzalną melodią. Nie dziwi więc fakt, że pary chętnie wybierają go jako piosenkę na pierwszy taniec. Nie wymaga on tworzenia specjalnej, skomplikowanej choreografii. To kawałek idealny dla młodej pary, która niekoniecznie dobrze czuje się w przygotowanych układach i woli po prostu pobujać się na parkiecie. 

10. Perfect Duet – Ed Sheeran & Beyonce (’50s Prom Cover) ft. Mario Jose, India Carney & Dave Koz

Na koniec cover znanego i lubianego przez wszystkich utworu „Perfect”, wspomnianego zresztą wcześniej w naszym zestawieniu TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec. Ta ballada wykonana w stylu lat 50. pięknie wpisuje się w konwencję pierwszego tańca. Jej spokojny rytm sprawia, że para młoda świetnie odnajduje się w układzie choreograficznym, który zawsze wypada zjawiskowo! Ten utwór naprawdę wzrusza i zachwyca!