dj na wesele poznan i okolice

TOP 10 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec w 2020 roku

Rok 2020 powoli zbliża ku końcowi, zatem jest to najlepszy moment, aby zrobić podsumowanie najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec. Choć z wiadomych przyczyn był to dosyć krótki sezon, to okazał się także bardzo intensywny. Nie da się również ukryć, że był to trudny czas dla par młodych. Miejmy jednak nadzieję, że rok 2021 przyniesie dużo dobrego i spotkamy się jeszcze na niejednym weselu. 

Jakie utwory wybierały pary młode na pierwszy taniec?

Wśród topowych piosenek na pierwszy taniec w tym roku królowały nie tylko klasyki, ale również hity ostatniego sezonu. Co więcej, w zestawieniu znalazły zarówno utwory zagraniczne, jak i kilka perełek z polskich list przebojów. Z pewnością część z nich będzie cieszyła się wśród par młodych popularnością również w przyszłym roku. Jeśli więc planujecie wesele w 2021, koniecznie przyjrzyjcie się temu zestawieniu.

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec w 2020 roku

1. Sobel – Wyglądasz Tak Pięknie

Ta piosenka została okrzyknięta polską wersją utworu „Perfect” Eda Sheerana. Nic dziwnego, to niesamowicie romantyczny kawałek, który wprost prosi się o to, aby wybrać go na pierwszy taniec. Walc zatańczony do takiego utworu na pewno wywoła łzy wzruszenia u wszystkich gości. Jeśli szukacie klimatycznej piosenki na swój pierwszy taniec, będzie to idealny wybór.

2. The Dziemians – Kochaj Mnie Tak

Tego utworu z całą pewnością nie trzeba przedstawiać miłośnikom polskiej muzyki. W minionym sezonie można go było bowiem wielokrotnie usłyszeć podczas uroczystości weselnych. Był bardzo chętnie wybierany na pierwszy taniec. To niezwykle sentymentalny i nastrojowy kawałek. Na pewno polubią się z nim pary młode, które zamiast przygotowanej choreografii, wolą pobujać się na parkiecie podczas pierwszego tańca.

3. Jassie Ware – Say You Love Me

Choć ta piosenka powstała już kilka dobrych lat temu, jej czasy świetności nadal trwają. Ta piosenka o miłości nie tylko wzrusza, ale i niezwykle wpada w ucho! Pary chętnie sięgają po ten kawałek, gdy szukają na pierwszy taniec czegoś o soulowym brzmieniu. Ten utwór ma ogromny potencjał i można do niego ułożyć wiele ciekawych choreografii, jak pokazały pary młode w 2020 roku. 

4. Jasmine Thompson – Willow

Delikatny, uroczy i subtelny – taki właśnie jest ten utwór. Jednocześnie opowiada o dojrzałej, pięknej miłości, dlatego też pary młode chętnie wybierały go na pierwszy taniec w 2020 roku. Piosenka ma wolne, nastrojowe tempo, a więc para młoda może spojrzeć sobie w oczy, wsłuchać się w tekst i bujać się na parkiecie.

5. Elvis Presley – Can’t Help Falling In Love

Klasyk nad klasykami, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Choć jest to jeden z najpopularniejszych utworów o miłości, nie ma w nim nic sztampowego. To prawdziwie romantyczny kawałek, przy którym każdemu mięknie serce. Pierwszy taniec przy takiej piosence z pewnością pozostanie w Waszej pamięci na całe życie. 

6. Ben E. King – Stand By Me

Ten bluesowy utwór zdecydowanie odbiega od kanonu piosenek na pierwszy taniec, a jednak pary młode bardzo go lubią. Choć niestandardowy, to równocześnie pełen wdzięku, a można wręcz powiedzieć, że kokieteryjny. To perfekcyjny wybór dla par, które chcą zaskoczyć gości weselnych niecodzienną choreografią. 

7. Calum Scott – You Are The Reason

Ten wzruszający kawałek ujmuje swoją prostotą. Calum Scott trafnie opowiada w nim o miłości oraz nadziei. Spokojny i nostalgiczny klimat tego utworu sprawi, że niejeden z gości uroni łzę podczas Waszego pierwszego tańca.

8. Aerosmith – I Don’t Want To Miss a Thing

Ta rockowa ballada z pewnością przypadnie do gustu wszystkim parom, które lubią mocniejsze brzmienia w połączeniu z sentymentalnym tekstem. Jest niezwykle emocjonalna, dlatego od lat pary młode wybierają ją na swój pierwszy taniec. Na pewno miło zaskoczycie wszystkich wyborem tak nieoczywistego utworu. 

9. Prince Royce – Culpa al Corazón

To kolejny niebywale romantyczny i uroczy utwór, który będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o pierwszy taniec. Ta piosenka w rytmach latino to idealny akompaniament do sensualnej salsy. Jeśli jeszcze go nie słuchaliście, warto to nadrobić.

10. Kortez – We Dwoje

Na koniec polski artysta z utworem, który podbił serca par młodych już kilka lat temu, co potwierdza jego obecność w zestawieniu z 2019 roku. Do dzisiaj nie schodzi z list przebojów na pierwszy taniec. Piosenka jest nonszalancka, a przez to niezwykle urokliwa. Nie trzeba do niej specjalnej choreografii. Spontaniczny taniec z pewnością wzruszy bardziej niż wyuczone kroki.