41606139_2264276486921381_5775323496502525952_o

Sezon weselny 2019 otwarty – o czym warto pamiętać, planując wesele?

Sezon weselny 2019 właśnie się rozpoczął! Jeśli jeszcze w tym roku planujecie wziąć ślub, musicie pospieszyć się z przygotowaniami. O czym należy pamiętać, planując wesele i czego nie wolno pominąć podczas organizacji uroczystości? 

Suknia ślubna, garnitur, czy też zaproszenia, to sprawy, o których nikomu chyba nie trzeba przypominać. Jest jednak kilka ważnych aspektów, o które warto zadbać wcześniej, by na weselu niczego nie zabrakło. Kiedy zarezerwować salę i ustalić termin z DJ-em, fotografem i kamerzystą? Nie zwlekajcie, zacznijcie jak najszybciej.

Kiedy zarezerwować salę weselną?

Jeśli planujecie wesele na ponad 100 osób, wybór sali weselnej nie powinien być pozostawiony na ostatnią chwilę. Ponieważ sezon ślubny właśnie się rozpoczyna, miejsc może być naprawdę niewiele. Zależy Wam na terminie w 2019 roku? Sprawdźcie dostępne daty pod koniec roku! Wyjątkowa, złota jesień lub piękna, biała zima może się okazać idealnym czasem na wesele w niepowtarzalnej scenerii. Z kolei w przypadku skromniejszego przyjęcia weselnego pośpiech nie jest konieczny. Oprócz sal bankietowych, do dyspozycji macie również restauracje, które z powodzeniem można zarezerwować na taką uroczystość.

Muzyka na weselu

Na weselu po prostu nie może zabraknąć muzyki. Można zrezygnować z dodatkowych atrakcji, ale nikt chyba nie wyobraża sobie dobrej zabawy bez ulubionych piosenek i hitów list przebojów? DJ na wesele pomoże Wam wybrać repertuar muzyczny, stworzy niepowtarzalną oprawę muzyczną, a do tego zajmie się konferansjerką i zadba o atrakcje, które zaangażują gości weselnych. Pamiętajcie, by rezerwować salę weselną i DJ-a równolegle. Często pary młode w ferworze przygotowań decydują się tylko na salę, a temat wyboru DJ-a zostawiają na kolejny rok. Przez ten czas niestety może okazać się, że Wasz termin u wybranego konferansjera jest już zajęty, dlatego nie warto czekać i ryzykować. 

Fotograf i Kamerzysta

Tutaj często pary mają dylemat. Czy decydować się na fotografa, czy na kamerzystę, a może na obu? Wszystko zależy od preferencji i budżetu, jaki jesteście w stanie przeznaczyć na organizację wesela. Argumentem, który zawsze przemawia na korzyść, jest ogromna wartość sentymentalna zdjęć i nagrań. Oglądając je wiele lat po ślubie, na pewno przywołają miłe wspomnienia i przypomną chwile, o których łatwo zapomnieć. W przypadku niewielkiego budżetu warto rozejrzeć się za fotografami i kamerzystami, którzy rozpoczynają swoją przygodę w tym zawodzie. Na pewno zaoferują niższe stawki. Jeśli obawiacie się jednak o niską jakość usług, poproście o przedstawienie portfolio. Wtedy wszystko będzie jasne. Natomiast jeśli macie troszkę większy budżet to jest wielu profesjonalistów w tej branży, gdzie jakość jest adekwatna do ceny i widać to gołym okiem👌

Dodatkowe atrakcje

Coraz częściej pary młode decydują się na dodatkowe atrakcje podczas wesela. To świetna forma urozmaicenia czasu podczas uroczystości. Najpopularniejsze w ostatnich latach są bez wątpienia fotobudki | fotolustra. Dzięki nim każdy gość może zabrać do domu pamiątkę w postaci serii zdjęć.

Równie ciekawą opcją jest drink bar. Tutaj w cenie macie nielimitowaną ilość drinków alkoholowych i bezalkoholowych dla wszystkich zaproszonych. Kolorowe koktajle przygotowane przez profesjonalnych barmanów to strzał w dziesiątkę – goście na pewno będą zadowoleni. A jak jeszcze traficie na barmanów, którzy mają w swojej ofercie pokaz FLAIR (niesamowite pokazy barmańskie i świetne widowisko, wszystko na jak najwyższym poziomie!) to już dla gości jest naprawdę widowiskowe SHOW👌

Jeszcze jedną efektowną atrakcją jest pokaz sztucznych ogni. Będzie świetną niespodzianką i wspomnieniem, które na długo pozostanie w pamięci pary młodej oraz biesiadników. Takie widowiska są w pełni bezpieczne – zostają zawsze poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami.

Przygotowanie pierwszego tańca

Pierwszy taniec dla wielu par jest momentem stresującym. Niepotrzebnie! Nerwy są tu zupełnie niewskazane. Nikt nie oczekuje od Was umiejętności rodem z konkursów tanecznych. A przecież każdy z nas potrafi bujać się w rytm muzyki. Potrzebny będzie Wam tylko odpowiedni, romantyczny utwór. Jeśli szukacie wyjątkowej muzyki na Wasz pierwszy taniec, podpytajcie DJ-a o najpopularniejsze piosenki na pierwszy taniec. Pomoże Wam w dobrze utworu i stworzeniu nastrojowej oprawy, dzięki której poczujecie się swobodnie podczas tej niezwykłej chwili. A jeśli potrzebujecie kursu tańca, zapiszcie się na niego przynajmniej dwa miesiące przed weselem.