dj na wesele

Scenariusz wesela – DJ pomoże Ci go stworzyć

Scenariusz wesela to coś, o czym po prostu nie można zapomnieć. By cała impreza odbyła się bez wpadek, warto zaplanować każdy etap przyjęcia. Często pary młode nie mają jednak pojęcia, jak taka uroczystość powinna przebiegać. Co wtedy zrobić?

Podejmując współpracę z DJ-em wodzirejem możecie liczyć na jego wsparcie w każdej sytuacji. Pomoże Wam, kiedy tylko będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości dotyczące organizacji wesela. Jako Konferansjer podczas przyjęcia zadba o to, aby każdy punkt programu przebiegł zgodnie z ustalonym wspólnie z Wami planem.

Powitanie pary młodej i wspólny toast

Zaraz po przywitaniu pary młodej przez rodziców chlebem i solą, nowożeńcy wchodzą na salę (lub panna młoda zostaje na nią wniesiona przez pana młodego 😉), gdzie czekają już na nich goście z szampanem. Razem wznoszą toast i w tym momencie zaczynają śpiewać im „Sto lat”. To dopiero początek wesela, a już tak wiele się dzieje. DJ na szczęście jest cały czas w pogotowiu, powoli rozkręcając imprezę. 

Pierwszy taniec

Po posiłku przychodzi czas na pierwszy taniec. Wodzirej – Konferansjer zaprasza na parkiet parę młodą wraz z gośćmi, którzy będą towarzyszyli nowożeńcom w tej ważnej chwili. To niezapomniane widowisko odbywa się w towarzystwie klimatycznego oświetlenia i ulubionej piosenki pary młodej. Jeśli nie macie pomysłu na konkretny utwór, możecie zawsze poprosić o pomoc DJ-a. On doskonale zna najpopularniejsze piosenki na pierwszy taniec. Po zakończeniu wszyscy zostają na parkiecie i wspólnie bawią się do hitów zaproponowanych przez DJ-a. 

Zabawy muzyczno-taneczne

Czym byłoby wesele bez zabawy? Podczas całej imprezy DJ zajmuje się organizowaniem Wam i Waszym gościom rozmaitych konkursów, które nie pozwolą się nudzić ani przez moment. Na atrakcje konkursowe nie trzeba czekać aż do 24.00 czyli oczepin, często Wodzirej jakąś pierwszą zabawę może zorganziować do oczepin. To bez wątpienia moment najbardziej wyczekiwany przez wszystkich gości, ponieważ takie wspólne zabawy pozwolą się w końcu nieco rozluźnić jak i także świetnie integrują gości. 

Podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców to wyjątkowy i bardzo wzruszający moment każdego wesela. Odpowiednia oprawa muzyczna jest w tym momencie niezwykle ważna – DJ pomoże Wam stworzyć nastrojowy klimat. Zazwyczaj para młoda decyduje się na powiedzenie kilku słów do mikrofonu, wręcza rodzicom upominki, jak i także bardzo modne stały się filmy na podziękowania dla rodziców przygotowane dużo wcześniej , wtedy młoda para ma tzw. „gotowiec” słowa które chcą przekazać rodzicom są powiedziane dużo wcześniejc do kamery i bez stresu jaki towarzyszy na weselu trzymając mikrofon w dłoni przed często dużą publicznością, nie każdy czuje się z mikrofonem jak to w przypadku Konferansjera jak „ryba w wodzie”.

Oczepiny

Kiedy nadchodzi północ, zgodnie z tradycją przychodzi czas na oczepiny. Rozpoczynają się rzucaniem welonem i muszką, czyli wyłonieniem nowej pary młodej. W trakcie oczepin przeprowadzane są różne konkursy i zabawy z udziałem nowożeńców. Każda atrakcja jest wcześniej ustalana z DJ-em, dlatego jeśli macie swoje propozycje, możecie je śmiało zgłosić wodzirejowi.

Tort weselny

W zależności od Waszych preferencji, tort weselny może wjechać na salę przed oczepinami lub tuż po nich, albo również nowocześnie ostatnimi czasy w ramach deseru. Towarzyszy mu zawsze triumfalny utwór muzyczny, który możecie sami wybrać lub DJ Wam zaproponuje, a także specjalna oprawa wizualna, czyli przyciemnione światła, zapalone świece, często race tortowe jak również energiczna oprawa świetlna z rampy DJ-a.

Zakończenie wesela

Jeszcze przed weselem DJ wraz z parą młodą ustalają godzinę zakończenia imprezy. Ten czas może zostać zmodyfikowany w zależności od tego czy goście będą mieli ochotę bawić się dłużej. Ostatnie godziny przyjęcia, już po zakończeniu wszelkich zabaw, to także czas na dedykacje muzyczne. Goście mogą z powodzeniem poprosić DJ-a o zagranie ulubionej piosenki.

Pamiętajcie, że kolejność etapów wesela może być modyfikowana. Nie wszystkie są również obowiązkowe – można zrezygnować z czegoś na rzecz innych pomysłów.

Cały Plan wesela, jej przebieg co byście chcieli na weselu, a czego absolutnie nie ustalane jest z DJ/em na spotkaniu. DJ podczas takiego spotkania robi sobie notatkę weselną aby nic mu nie umkło i wszystko w.g. waszych ustaleń i preferencji było zrealizowane na jak najwyższym konferansjerskim poziomie.