Agnieszka i Bartosz

Top 10 pierwszych tańców 2023 – czyli jak dobrze rozpocząć wesele

Pierwszy taniec podczas uroczystości ślubnej to zdecydowanie jeden z tych momentów, który na zawsze pozostanie w sercach i pamięci — nie tylko państwa młodych, ale i wszystkich zebranych gości. Wybór piosenki, która posłuży za tło tego wyjątkowego tańca, jest kluczowym elementem, który może jeszcze bardziej wzmocnić emocje i magię uroczystego momentu. Dlatego tak istotne jest, by melodia była nie tylko odpowiednio dobrana pod względem tempa i stylu tanecznego pary, ale również miała osobiste znaczenie dla niej. Warto wcześniej zadbać o to, by wybór był dobrze przemyślany, a odegranie piosenki – perfekcyjne, dopasowane do gustu nowożeńców, pasujące do charakteru i oprawy stylistycznej wesela.

Pierwszy taniec – symbolika wyjątkowego momentu 

Pierwszy taniec na weselu to bez wątpienia symboliczny moment, który w sposób wyjątkowy reprezentuje miłość, szacunek i jedność nowożeńców. To chwila, w której para młoda dzieli się ze zgromadzonymi wokół parkietu swoją intymnością i bliskością, wyrażając uczucia poprzez taniec. Pan młody zaprasza w ten sposób swoją świeżo poślubioną małżonkę do wspólnej drogi, a ona z pokorą i zaufaniem przyjmuje życiowe wyzwanie. Tańcząc razem, nowożeńcy wyrażają swoją przyszłą jedność jako małżeństwo, manifestują gotowość do podążania razem przez życie i wspierania się nawzajem. Ta wzruszająca deklaracja miłości i zaangażowania dwojga osób – to również wyraz radości i entuzjazmu związanych z rozpoczęciem nowego etapu życia oraz uroczystym „otwarciem” wesela. Aby nic nie zakłóciło tej chwili, warto zadbać o każdy detal i znacznie wcześniej rozpocząć przygotowania na pierwszy taniec. 2024 rok przynosi ze sobą nowe trendy i oczekiwania dotyczące tego wyjątkowego momentu otwierającego weselne uroczystości, które warto uwzględnić, jak choćby personalizowana choreografia, nietypowe lokalizacje czy efekty wizualne.

Idealna piosenka na pierwszy taniec, czyli jaka?

Taneczny rytuał nie tylko porusza serca państwa młodych, ale również wzrusza i inspiruje wszystkich obecnych na uroczystości. Dla wielu gości to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych momentów ślubu, który pozostanie w pamięci na zawsze. Dlatego tak ważny będzie wybór odpowiedniej piosenki, ponieważ to właśnie ona nada ton temu wyjątkowemu tańcowi i spotęguje jego emocjonalny ładunek. A zatem, jaka powinna być piosenka na pierwszy taniec, by okazała się idealna? Zdecydowanie nie tylko piękna melodyjnie, ale przede wszystkim o osobistym znaczeniu dla pary młodej. To utwór, który odzwierciedla miłość, historię lub ważne chwile z życia nowożeńców. Z pewnością wybór nie będzie łatwy, bo piosenka musi mieć nie tylko odpowiednie tempo i nastrój, który pasuje zarówno do charakteru pary, jak i tematyki i atmosfery wesela. Istotne jest, aby utwór miał dla obojga szczególne znaczenie i rezonował z ich historią oraz emocjami. Jeśli ulubiona piosenka nie wydaje się odpowiednia na tego rodzaju uroczystość, można spróbować ją „dopasować”, bądź sięgnąć po utwór, który jest gwarantowanym hitem.

Top piosenki na pierwszy taniec 2024 – pewny wybór

Poszukując idealnego utworu, do którego zatańczy para młoda, warto mieć na uwadze, by tekst piosenki posiadał głębokie znaczenie i przemawiał do serc, zarówno nowożeńców, jak i ich gości. Doskonale będzie, jeśli pierwszy taniec wykonany zostanie przy akompaniamencie zespołu muzycznego lub wokalisty, co dodatkowo podkreśli wyjątkowość momentu i stworzy niepowtarzalną atmosferę. Przy pomocy doświadczonego DJ-a łatwiej będzie również dopasować utwór do wybranego tempa lub choreografii. Gdy ulubiona piosenka okaże się zbyt powolna bądź odwrotnie – skoczna i energiczna – muzyk będzie potrafił dostosować ją do preferencji młodej pary. Dla szukających wskazówek, pomocne w wyborze odpowiedniej muzyki będzie poniższe zestawienie top 10. Pierwszy taniec 2024 inspirowany tymi utworami, to  doskonały punkt wyjścia do stworzenia niepowtarzalnego i magicznego momentu na parkiecie podczas każdego wesela:

  • Stephen Sanchez — Until I Found Sou
  • Lady Gaga — Hold my hand
  • Ricchi e Poveri — Sarà perchè ti amo
  • Sylwia Grzeszczak — Kiedy tylko spojrzę
  • Sanah — Nic dwa razy (W. Szymborska)
  • Whitney Houston — I Have Nothing
  • Lady Gaga — Is That Allright (from A Star Is Born)
  • Dawid Podsiadło — To co masz Ty!
  • Lana Del Rey — Young and Beautiful
  • Magda Bereda i Piotr Rubik — Arbuzowy Zachód Słońca

Jak się przygotować na pierwszy taniec – pomysł i aranżacja

Przygotowanie na pierwszy taniec to jeden z najważniejszych elementów planowania każdego wesela, wymagających odpowiedniego pomysłu i starannej aranżacji. Poza wyborem odpowiedniej piosenki, para młoda powinna rozważyć wiele różnych czynników, jak choreografia, czy ustalenie szczegółów dotyczących oświetlenia i dekoracji parkietu. Tę część warto szczególnie opracowywać przy wsparciu doświadczonego DJ-a specjalizującego się w organizacji wesel, który może wesprzeć nowożeńców w całym procesie przygotowań. Dzięki wprawie i znajomości branży muzycznej, muzyk wskaże różnorodne propozycje piosenek pasujących do stylu i preferencji pary, pomoże w opracowaniu układu tanecznego, czy dostosowaniu utworu do wybranego tempa. Z pewnością przyda się też profesjonalne doradztwo w kwestiach technicznych, jak odpowiednie nagłośnienie, oświetlenie, czy efekty specjalne. Przygotowania warto rozpocząć długo przed planowanym weselem. Jeśli para słabo tańczy, przyda się nawet kilka tygodni treningu, by zatańczyć ten jeden, idealny trzyminutowy kawałek.