dj na wesele poznan

DJ na wesele, konferansjer czy wodzirej – kogo potrzebuje para młoda?

Organizując wesele, para młoda musi przemyśleć wiele istotnych kwestii. Jeden z kluczowych tematów dotyczy wyboru osoby, która zajmie się oprawą muzyczną, organizacją atrakcji i zabaw dla gości oraz prowadzeniem całego wydarzenia. Takimi osobami są DJ na wesele, konferansjer oraz wodzirej. Czym różnią się te profesje? Kogo potrzebuje para młoda? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule!

Czym zajmuje się DJ na wesele?

DJ na wesele to osoba, która zajmuje się oprawą muzyczną wesela. Jego zadaniem jest dobieranie utworów w taki sposób, aby zachować płynność muzyczną podczas imprezy. Zajmuje się także miksowaniem muzyki na żywo, w czym pomaga mu profesjonalny sprzęt, składający się m.in. z subwooferów, kolumn czy konsoli. Oprócz tego w skład sprzętu DJ-a na wesele wchodzą też urządzenia zapewniające spektakularne efekty wizualne, do których zalicza się m.in. reflektory, głowy, Led bary i różnego rodzaju inne rodzaje oświetlenia. 

Główne cechy, jakie powinny wyróżniać dobrego DJ-a na wesele, to przede wszystkim zdolność do szybkiego odczytywania panującego na parkiecie nastroju oraz odpowiedniej reakcji na potrzeby gości weselnych, a tym samym umiejętność dobierania repertuaru do klimatu wesela. Tu zaś niezbędna jest obszerna wiedza muzyczna i znajomość aktualnych trendów. 

Czym zajmuje się konferansjer na weselu?

Z kolei konferansjer na weselu nie odpowiada za muzykę czy też za organizowanie zabaw oraz atrakcji dla gości, lecz za prowadzenie imprezy. Działa według przygotowanego scenariusza (który warto ustalić z nim przed weselem) i krok po kroku realizuje wszystkie najważniejsze punkty wesela. Rola konferansjera na weselu rozpoczyna się już na samym początku, kiedy to para młoda wchodzi na salę weselną. To pierwszy bardzo ważny moment imprezy, podczas którego konferansjer wita parę młodą, ich rodziców oraz wszystkich gości weselnych. On również inicjuje pierwszy toast oraz odśpiewanie pierwszego „Sto lat”. Od tego momentu konferansjer na weselu będzie jeszcze wiele razy przemawiał do gości, chociażby zapraszając na pierwszy taniec, zapowiadając podziękowania dla rodziców czy inicjując oczepiny. To bardzo ważna i potrzebna osoba na każdym weselu!

Czym zajmuje się wodzirej na weselu?

Wodzirej na weselu jest zaś osobą, która zajmuje się prowadzeniem imprezy pod kątem zabaw oraz atrakcji dla gości. W największym stopniu wchodzi on w interakcje z uczestnikami wesela. Musi być więc dobrze przygotowany. Wodzirej na weselu prowadzi znane oraz lubiane przez wszystkich zabawy, ale często ma także przygotowany szeroki repertuar autorskich atrakcji, które z pewnością zachwycą gości weselnych. A im więcej zaskakujących rozrywek, tym lepiej! Oprócz tego wodzirej prowadzi na weselu zabawy taneczne oraz oczepiny, ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – wodzirej to ten, który wodzi rej, czyli przewodzi kimś, jest liderem, duszą towarzystwa.

Kogo wybrać – DJ-a na wesele, konferansjera czy wodzireja?

Pary młode do swoich wesel przygotowują się wiele miesięcy, ponieważ organizacja takiej imprezy wymaga podjęcia ogromu trudnych decyzji. Jedną z nich jest wybór osoby, która zajmie się zarówno oprawą muzyczną wesela, organizacją zabaw dla gości, jak i prowadzeniem całego wydarzenia, ponieważ – jak wiadomo – wesele to nie tylko muzyka, ale także liczne atrakcje, które mają na celu zapewnienie rozrywki gościom. Najlepszą decyzją będzie więc znalezienie DJ-a na wesele, który zadba o oprawę muzyczną, a przy tym będzie dobrym wodzirejem oraz konferansjerem. Prowadzenie wesela to sztuka, która wymaga wiedzy, zaangażowania, doświadczenia, a także wyczucia oraz umiejętności dostosowania się do bieżącej sytuacji, jak również różnych oczekiwań gości weselnych, dlatego warto zadbać o to, by zajął się tym profesjonalista z doświadczeniem.