wedding-2595862_1280

Dowiedz się, jak złożyć oryginalne życzenia ślubne

Ślub i wesele to wydarzenie absolutnie niezwykłe w życiu każdej pary, jej rodziny, znajomych i przyjaciół. W tym dniu zmieni się bardzo wiele, przyszli małżonkowie pożegnają dotychczasowe życie i wkroczą na zupełnie nową ścieżkę. Dlatego powinniśmy okazać im wiele empatii i zrozumienia, dzielić radości i podtrzymywać na duchu, a nawet pomóc w złagodzeniu napięcia, z jakim wiąże się tak ważna uroczystość. Z tym wszystkim świetnie uporają się odpowiednie życzenia ślubne. Sprawmy, by były pełne znaczenia, a przy okazji – unikatowe oraz oryginalne w formie.

Osobista rozmowa, czyli kilka słów całkowicie od serca

Tuż po ślubie, na sali weselnej, pod kościołem czy przed Urzędem Stanu Cywilnego pojawia się chwila, by podejść i złożyć życzenia młodej parze. Ustawiając się w kolejce do nowożeńców, pamiętajmy o kolejności. Zawsze jako pierwsi życzenia składają świadkowie, rodzice i najbliższa rodzina świeżo poślubionych. Jeśli jesteśmy przyjaciółmi, lub tylko koleżeństwem, musimy cierpliwie poczekać na swoje pięć minut. Podobnie rzecz ma się z powinszowaniami. To, jakie powinny być życzenia z okazji ślubu, zależeć będzie głównie również od stopnia pokrewieństwa i więzi łączących nas z młodą parą. Dlatego zwykle najlepiej sprawdzają się pewne, niedługie formułki wyrażające troskę, ciepło i wsparcie, a nade wszystko słowa płynące prosto z serca. Składając nowożeńcom życzenia, pamiętajmy, by nie były zbyt rozbudowane, w końcu za nami czeka jeszcze całkiem długi sznur chętnych na powinszowanie zawarcia małżeństwa. Na nieco więcej „skradzionego” młodej parze czasu mogą natomiast liczyć rodzice, świadkowie i rodzeństwo.

Odręcznie wykaligrafowane, piękne życzenia ślubne

Jednym ze sposobów złożenia życzeń nowożeńcom jest wręczenie im wraz z prezentem koperty z uroczą kartką zapisaną tekstem. Jeśli nie zostaliśmy zaproszeni na wesele, wyślijmy tradycyjny list pocztą. Oczywiście w grę nie wchodzą gotowe kartki z życzeniami ślubnymi ze stoiska z laurkami w markecie. Tego typu kartka raczej nie zrobi najlepszego wrażenia na nowożeńcach, najprawdopodobniej też nie będzie miała dla świeżo poślubionych większej wartości. Za to na wagę złota będą wszelkiego rodzaju samodzielnie napisane życzenia dla nowożeńców. Taka forma daje więcej czasu na przemyślenia i sporo okazji, by doprecyzować tekst. Możemy napisać najserdeczniejszy list, wykaligrafować pełne ciepła i miłości zdania, a nawet ułożyć wiersz. Form będziemy mieć do wyboru wiele. Warto, by ta, na którą się zdecydujemy, pasowała do łączącej nas z nowożeńcami relacji, ich temperamentów oraz ulubionych tematów i motywów.

 

 

Wyjątkowe życzenia weselne – przemówienia i toasty

Toasty i przemówienia weselne to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych i najwznioślejszych chwil podczas imprez ślubnych. Ten ważny moment z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkim obecnym. To, co powie osoba wznosząca toast, usłyszą nie tylko nowożeńcy. Dlatego warto się postarać i przygotować szczególną przemowę – oryginalną, spersonalizowaną, pełną osobistych nawiązań i ogólnych prawd. Doskonale sprawdzą się figury retoryczne, nastrojowa intonacja, wpleciona w tekst urzekająca sentencja czy adekwatny do sytuacji aforyzm, a na zakończenie – również odrobina wytrawnego humoru, który rozbroi napięcie. Jeśli zależy nam, by wypowiadane podczas toastu życzenia na nową drogę życia brzmiały naturalnie, przygotowany tekst trzeba będzie wcześniej przećwiczyć. Pamiętajmy, że nawet te wypowiedzi, które wydają się całkowicie spontaniczne, zostały wcześniej szczegółowo dopracowane, by mogły zabrzmieć wyjątkowo.

Życzenia weselne w Księdze Gości i „skrzynce na rady”

Na większości wesel trafimy na Księgę Gości – sporych rozmiarów album, specjalnie przygotowany, by zamieszczać w nim ślubne życzenia i porady. To popularny sposób składania życzeń i absolutny hit ostatnich lat. Książka, którą można wypełnić ciekawymi wpisami, po zakończeniu imprezy będzie świetną, chwytającą za serce pamiątką. Tutaj też mamy okazję popisać się polotem literackim i napisać naprawdę długi tekst, złożyć żartobliwe życzenia czy nawet stworzyć powinszowania w formie ilustracji lub wkleić fotografię. Jeśli mamy wspólne wspomnienia z nowożeńcami, opiszmy je, możemy przywołać zabawną anegdotę z życia, czy umieścić ulubiony, ważny cytat. Sposobów na życzenia ślubne będzie w tym przypadku bez liku. Podobnie będzie, gdy Księgę Gości zastąpi jej bliska kuzynka zza oceanu – popularna i modna „skrzynka na porady”. Zamiast wpisywać dedykację na kartach albumu, wrzucimy ją na spersonalizowanej laurce prosto do dekoracyjnej walizeczki.

Oryginalne życzenia ślubne – muzyka i multimedia

A gdy mamy ochotę na całkowicie unikatowe życzenia na ślub? Takie, które pozytywnie zaskoczą zarówno młodą parę i jej rodzinę, jak i niewtajemniczonych gości? Wówczas warto postawić na oryginalne życzenia ślubne w postaci piosenki czy melodyjnego utworu muzycznego, a nawet na karaoke. Ta forma życzeń, jako że jest nad wyraz emocjonalna, z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wesela na zawsze. Piosenkę, która wyrazi miłość, wdzięczność i nadzieję, można zamówić u DJ-a, orkiestry bądź zaśpiewać samodzielnie. Z pewnością przyda się wsparcie profesjonalnych instrumentalistów, choćby w postaci podkładu muzycznego. Doskonałym sposobem na unikatowe życzenia może być również zabawa karaoke dla gości. Świetne połączenie wyjątkowych tekstów do wyśpiewania z ciekawą oprawą wizualną nie tylko sprawi radość nowożeńcom, ale i ucieszy przybyłych.