Ile musimy zapłacić za usługi DJ-a podczas wesela?

Ile musimy zapłacić za usługi DJ-a podczas wesela?

Twoje wesele zbliża się wielkimi krokami? Szukasz dobrego DJ-a, który zapewni dobrą zabawę każdemu z gości? A może jesteś świeżo po zaręczynach i dopiero planujesz ślubny budżet? Sprawdź ceny DJ-ów na wesele i dowiedz się, co wpływa na koszt tej usługi.
Wesele zawsze wiązało się z dużymi wydatkami, jednak przy obecnym wzroście cen branża ślubna stała się jeszcze droższa, co przekłada się na większe wydatki. Jeżeli zastanawiasz się, ile obecnie kosztują usługi DJ-a na wesele (cena na 2022 rok), skontaktuj się ze mną.

Co wpływa na wysokość ceny usługi DJ-a?

Szacunkowo przyjmuje się, że widełki cenowe DJ-a na wesele to od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Koszt usługi konkretnego DJ-a uzależniony jest od:

  • Doświadczenia – osoba, która wiele lat zajmuje się oprawą muzyczną wesel, będzie oferować wyższe ceny ze względu na lepszą jakość usług. Doświadczony DJ zna różne techniki, które pomogą zapewnić gościom niezapomniane chwile przy dobrej muzyce. Warto jednak najpierw spotkać się i porozmawiać z wybranym usługodawcą, ponieważ zdarza się, że po pewnym czasie DJ z renomą przestaje śledzić najnowsze trendy muzyczne;
  • Regionu – DJ na wesele z większej miejscowości będzie droższy, ponieważ w większych miastach koszty ogólnie są wyższe;
  • Liczby usługodawców – czasami DJ współpracuje z innymi osobami, np. Saksofonistą, Skrzypaczką lub Oświetleniowcem. Im liczniejszy jest jego zespół, tym wyższa będzie cena DJ-a na wesele;
  • Sprzętu muzycznego i jego jakości – należy zwrócić uwagę zwłaszcza na nagłośnienie, ponieważ musi ono poradzić sobie z obsługą większej sali weselnej. Tani sprzęt nie zapewni wysokiej jakości muzyki. Co więcej, istotne jest również oświetlenie, jakim DJ dysponuje. Musi ono być spójne z ogólnym charakterem wesela lub jego motywem przewodnim;
  • Ewentualnych dodatkowych usług – niejednokrotnie cena DJ-a na wesele rośnie, ponieważ para młoda decyduje się na dodatkowe usługi, np. fotobudkę, napis LOVE, MIŁOŚĆ itp. dekoracje świetlne lub konkursy multimedialne dodatkowo płatne. Warto jednak zapytać, czy istnieje możliwość negocjowania cen. Może okazać się, że mimo ogólnej wysokiej kwoty, bardziej opłaca się wybrać pakiet oferowany przez DJ-a, niż zamawiać każdą atrakcję osobno;
  • Dodatkowych kosztów – decydując się na DJ-a z innego miasta, należy wliczyć w cenę koszt jego dojazdu. Warto także wziąć pod uwagę to, że cenę za wesele w 2022 roku DJ może podnieść ze względu na prowadzenie działalności gospodarczej, co wiąże się z opłacaniem podatków.

W zależności od indywidualnych wyborów pary młodej cena DJ-a na wesele może znacząco się różnić. Istotny jest tu również czas trwania wesela, a także to, czy oprawa muzyczna ma być zapewniona także na czas poprawin.

Jaki jest koszt współpracy z DJ-em na wesele w 2022 roku?

Jak już ustaliliśmy, cena DJ-a na wesele będzie różnić się w zależności od danej sytuacji i wyborów pary młodej.
Za obecność drugiej, trzeciej osoby zapłacimy więcej. Oczywiście skorzystanie z oferty dodatkowej sprawi, że finalny koszt wzrośnie.

Na co zwrócić uwagę przy współpracy z DJ-em? Stosunek jakości do ceny

Niezależnie od tego, jakim budżetem dysponuje para młoda, powinna ona zwrócić uwagę, czy potencjalnie korzystna oferta nie jest zbyt tania. Poświęcając nieco czasu i energii, można sprawdzić, co konkretnie znajduje się w ofercie danego DJ-a.
Dobrym rozwiązaniem jest odwiedzenie profilu danej osoby w mediach społecznościowych, a także strony internetowej, gdzie można obejrzeć krótkie filmy z innych wesel lub posłuchać setów muzycznych DJ/a niekoniecznie w stylu weselnym, bardziej radiowo – klubowym, ale po takich setach można już ocenić technikę miksowania i poziom grania DJ/a. W ten sposób zyskamy pewność, że wydając określoną sumę pieniędzy, zapewnimy sobie usługi na wymaganym poziomie.
Ciężko będzie znaleźć DJ-a, który w chwili obecnej zapewni oprawę muzyczną wesela za mniej niż tysiąc złotych. Oczywiście wszystko zależy od wielu czynników, jednak należy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych za noc. Niemniej warto spotkać się z wybranym usługodawcą, aby porozmawiać o swoich oczekiwaniach i poznać szczegóły jego oferty. Spotkanie Was nigdy do niczego nie zobowiązuje, służy one zawsze przedstawieniu oferty, a dostajecie mnóstwo informacji jak i często dużo ciekawych wskazówek od doświadczonego DJ/a.